Ίδρυση Συλλόγου Αποφοίτων του Σχολείου

Παρακαλούνται όλοι οι απόφοιτοι του 1ου Γυμνασίου, του 1ου Λυκείου καθώς και όλων των αποφοίτων του Σχολείου με τον εκάστοτε τίτλο του από την ίδρυσή του το 1926 και εξής, που θέλουν να συμμετέχουν στην ίδρυση του Συλλόγου και να γίνουν μέλη του, να επικοινωνήσουν με το γραφείο του Διευθυντή του 1ου Γυμνασίου τηλ. 210 9813607 ή με το e-mail του Σχολείου 1gympfal@sch.gr

Για να διαβάσετε το Καταστατικό του Συλλόγου πατήστε εδώ.

Για να δείτε ένα μικρό άλμπουμ με παλιές φωτογραφίες πατήστε εδώ!.
(
*Αν έχετε δικές σας φωτογραφίες παρακαλούμε να τις φέρετε στο Σχολείο. Θα ψηφιοποιηθούν και θα σας επιστραφούν άθικτες.)

Επισκεφθείτε το ιστολόγιο (blog) των αποφοίτων του 1977 εδώ.

Η ετήσια εκδήλωση των αποφοίτων πραγματοποιήθηκε, με μεγάλη επιτυχία το Σάββατο 26 Ιανουαρίου 2008 στις 7.00 μ.μ. στην Αίθουσα Εκδηλώσεων του Δημαρχείου Π. Φαλήρου.

Δείτε φωτογραφίες από την εκδήλωση

1926/27 - 2006/07

80 Χρόνια προσφοράς!

Το Σάββατο, 24 Μαρτίου 2007, πραγματοποιήθηκε, με πολύ μεγάλη επιτυχία,  εκδήλωση για τα 80 χρόνια λειτουργίας του 1ου Γυμνασίου Π. Φαλήρου  στην Αίθουσα Πολλαπλών χρήσεων του νέου Δημαρχείου (Τερψιχόρης 51 & Αρτέμιδος).

Δείτε στιγμιότυπα από την εκδήλωση!