ΓΚΟΛ-ΜΠΩΛ

Παρασκευή, 24 Σεπτεμβρίου, και το σχολειό μας ακόμη δεν άρχισε και ξεκινήσαμε τις εξωσχολικές επισκέψεις, όπως εκείνη την ημέρα που πήγαμε στο γκολ-μπωλ. Ήταν παιδιά από πολλά σχολεία και έτσι υπήρχε μια οχλαγωγία. Όταν μάλιστα είχε διάλειμμα έτρεξα στα αυθεντικά προϊόντα για αν πάρω πίν των Παραολυμπιακών αγώνων. Τώρα για το παιχνίδι:

1) παίχτες υπήρχαν από τα δεξιά και από τα αριστερά, σύνολο 6 άτομα .

2) επικρατούσε απόλυτη  ησυχία γιατί οι παίχτες ήταν τυφλοί και για αυτό το λόγο η μπάλα είχε στο εσωτερικό της κουδουνάκια, για να την ακούνε .

Τι γινόταν με τα γκολ!

Όποτε η αντίπαλη ομάδα πετούσε την μπάλα οι άλλοι ξάπλωναν για να μην μπει γκολ. Όποτε έμπαινε το γκολ όλοι φωνάζαμε! η χαρά μας μεγάλη για κάποιους ανθρώπους που δεν μπορούν να κάνουν πράγματα που κάνουμε εμείς, για αυτόν το λόγο και τους χειροκροτούμε και τους αξίζει!!!!!

ΑΡΤΕΜΙΣ ΚΟΛΟΥΜΠΑ,  Α1